مواصفات الهاتف
6710 Navigator
| تقنية الاتصال | GSM / HSPA |
| سرعة الاتصال | HSPA 10.2/2 Mbps |
| تاريخ الاعلان | 2009, February. Released 2009, August |
| تاريخ الاطلاق | Discontinued |
| أبعاد الهاتف | 104.8 x 50.1 x 14.9 mm, 73 cc (4.13 x 1.97 x 0.59 in) |
| الوزن | 117 g (4.13 oz) |
| منفذ شريحة الاتصال | Mini-SIM |
| نوع الشاشة | TFT, 16M colors |
| أبعاد الشاشة | 2.6 inches (~39.9% screen-to-body ratio) |
| دقة الشاشة | 240 x 320 pixels (~154 ppi pixel density) |
| نظام التشغيل | Symbian OS 9.3, S60 rel. 3.2 |
| المعالج | |
| وحدة المعالجة المركزية CPU | 600 MHz ARM 11 |
| معالج الرسوميات GPU | |
| منفذ الذاكرة الخارجية | microSD, up to 16 GB (dedicated slot), 4 GB included |
| الذاكرة الداخلية | 50 MB |
| الكاميرا الخلفية | 5 MP, Carl Zeiss optics, autofocus, LED flash, |
| مميزات الكاميرا | |
| تصوير الفيديو | 480p@15fps |
| الكاميرا الامامية | Videocall camera, QVGA@15fps |
| الشبكة اللا سلكية | Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology |
| البلوتوث | v2.0, A2DP |
| GPS | Yes, with A-GPS; Ovi Maps 3.0 |
| منفذ USB | microUSB v2.0 |
| الحساسات (Sensors) | Accelerometer, compass |
| الألوان | Titanium, Brown, Black |
| البطارية | Removable Li-Ion 950 mAh battery (BL-5F) |
| معلومات أخرى | - Touch-sensitive zoom bar below display- Lifetime vehicle voice-guided navigation license - Turn-to-mute calls and alarm - WMV/RV/MP4/3GP player - MP3/WMA/WAV/RA/AAC/M4A player - Document Viewer (Excel, PDF, Powerpoint, Word) - TV Out - Photo editor - Voice memo - Predictive text input - Car mount and car charger in retail package |
